Lubliniecka Noc Kultury: Koncert orkiestry z Węgier // wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia Lublinieckiej Nocy Kulturalnej, w szczególności zaś polecamy to, co będzie się działo w MDK! A przed nami dwa koncerty i wernisaż!

Orkiestra z Kiskunmajsy – węgierskiego miasta partnerskiego – w ramach Lublinieckiej Nocy Kultury zagra wyjątkowy koncert pt. „CINEMAJSA”. Czego możemy się spodziewać? CINEMA to teatr filmowy, MAJSA to skrót nazwy miasta Kiskunmajsa. Muzycy zabiorą więc w świat muzyki filmowej! Oryginalności temu show dodadzą animacje oraz prowadzenie dyrygenta – Jánosa Bozóki.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się tu >> klik <<

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kiskunmajsy

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kiskunmajsy została założona w 1997 roku. Grupa składa się z 40-45 członków. Większość z nich to uczniowie lub byli uczniowie szkoły muzycznej im. Egressy Béni w Kiskunmajsie. Członkowie grupy mają od 10 do 40 lat.

Orkiestra ma bogaty repertuar. Grają klasyczną muzykę orkiestry dętej, marsze historyczne i zagraniczne, muzykę współczesną, muzykę filmową, musicale i muzykę rozrywkową. Grupa gra od 5 do 10 koncertów rocznie.

W ostatnich latach muzycy odnieśli wielki sukces występując w Czarnogórze, Polsce, Niemczech i Serbii. Chętnie biorą udział w węgierskich i krajowych konkursach orkiestr dętych, gdzie zajmowali pierwsze miejsca i otrzymywali wyróżnienia.

Dyrygentem i liderem zespołu orkiestry dętej jest János Bozóki. Jest dyrektorem szkoły muzycznej, uczy gry na trąbce. W latach 2012 i 2016 został zwycięzcą Ogólnowęgierskiego Konkursu Dyrygentów Orkiestry Dętej.