Lubliniecka Noc Kultury: wernisaż wystawy Anety Barglik // wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia Lublinieckiej Nocy Kulturalnej, w szczególności zaś polecamy to, co będzie się działo w MDK! Wielbicieli malarstwa zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Barwna rzeczywistość” autorstwa Anety Barglik.

Aneta Barglik zabiera odbiorcę w świat barw, zmysłów, intuicji. Tworzy swoje obrazy sięgając do wspomnień, wzruszeń, tego co świadome i podświadome. Jej abstrakcyjne dzieła zawierają elementy widzialnej rzeczywistości, często zaskakując skojarzeniami i połączeniami widzianymi przez artystkę.

Wernisaż wystawy „Barwna rzeczywistość”  odbędzie się w ramach Lublinieckiej Nocy Kultury 5 października o godz. 16.00.  >> informacje o wydarzeniu <<

O artystce

Obrazy Anety Barglik można było podziwiać na wystawach nie tylko w Polsce, ale również w Europie – w Rzymie, Madrycie czy Lizbonie. O procesie tworzenia mówi tak:

Staję przed białym płótnem z mojego umysłu wypływają obrazy, wspomnienia, barwy. Rozpoczynam swoją opowieść. Gdy maluję pojmuję inaczej czas. Tworzę na płaszczyźnie obrazu kwanty rozmaitych czasów, a nawet bezczasu.