A może kulturalny prezent z okazji Dnia Matki?

Jeśli nie macie pomysłu co kupić na prezent z okazji Dnia Matki, Miejski Dom Kultury spieszy z pomocą! Jesienią 26 września wybrać można się na operetkę ,,Księżniczka Czardasza’’, a 10 października zobaczycie spektakl ,,(Nie) wszystko Ci oddam”. Bilety kupicie online na stronie bilety.mdk.lubliniec.pl oraz w kasie MDK od godziny 15:00.

Królowa austro-węgierskiej operetki! To tętniące czardaszem i rewią budapesztańskie Variete – urocze tancerki, knajpiani utracjusze i wreszcie ognisty romans Księcia Edwina z piękną szansonistką Sylvią Varescu. To historia miłości ponadczasowej i porywającej, podszytej skandalem mezaliansu. ,,Artystki z Variete”, ,,W rytm walczyka serce śpiewa”, ,,Czardasz Sylvii” to zaledwie kilka utworów spośród ferii przebojów operetki. „Księżniczka Czardasza” to coś więcej niż historia o dwojgu zakochanych w sobie ludzi. Napięcie dramatu trudnej miłości w przezabawny sposób rozładowują drugoplanowe postacie. Urzekają widza dowcipnymi dialogami i gagami, nie szczędząc żartów i odniesień do czasów współczesnych. Zapraszamy serdecznie na operetkę Imre Kálmána już 26 września o godzinie 18:00 do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, bilet na spektakl w cenie 110 złotych.

Miłość, przyjaźń, radość życia – czegóż trzeba więcej, żeby czuć się dobrze z najbliższymi i żyć pełną piersią! Przecież każdy potrzebuje jakiegoś organu do kochania. Sprawdźmy, czy to prawda, razem z Katarzyną, Dianą, Adamem i Tadeuszem – bohaterami współczesnej komedii napisanej przez popularnego austriackiego dramatopisarza Stefana Vögla. Kiedy zaskoczona przez życie Katarzyna postanawia zdradzić swoim bliskim, co ją spotkało, rusza lawina komediowych zdarzeń, zaskakujących reakcji i nieoczekiwanych deklaracji. Widz ma szansę sam się zastanowić, co by zrobił, słysząc miłosne wyznanie w stylu: „Masz w sobie coś, bez czego nie potrafię żyć. Podzielisz się ze mną?”. Zapraszamy na spektakl ,,(Nie) wszystko Ci oddam’’ 10 października o godzinie 18:00, bilet na spektakl w cenie 120 złotych.