Spektakl z ważnym przesłaniem

W środę 24 kwietnia 2024 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się powtórka spektaklu ,,Żabnica’’ w wykonaniu młodych artystów MDK. Emocjonalny przekaz przedstawienia wzruszył publiczność, która gromkimi brawami podziękowała za występ.

Tego wieczoru usłyszeć mogliśmy piękne, lecz chwilami smutne utwory, które wspaniale zinterpretowały młode wokalistki. Podziwiać mogliśmy także niesamowity talent młodych aktorów. Spektakl poruszał ważną tematykę, wszechobecnego hejtu, agresji oraz przemocy. Z tak wieloma problemami muszą zmagać się młodzi ludzie i bardzo często niestety walka z tymi ,,demonami” jest walką w pojedynkę. W pędzie życia brakuje czasu na to, by dostrzec czające się kłopoty i okazać wsparcie w trudnych chwilach osobom, które tak bardzo tego potrzebują. Reagujmy na zło i nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę.

Gratulacje dla wszystkich występujących tego wieczoru na scenie. Podziękowania należą się dla Agnieszki Raj-Kubat, instruktora Młodzieżowej Sceny Teatralnej. Jest Ona również reżyserem i autorką scenariusza spektaklu. Dziękujemy również Katarzynie Sucharze, która przygotowała młodzież wokalnie Szymon Michlewicz-Sowa odpowiedzialny był za ruch sceniczny młodych aktorów. Efekty multimedialne, dźwiękowe i świetlne, o które zadbali Monika Klimza-Gryc, Aleksandra Zielińska oraz Mariusz Klama, dopełniły całości! Marek Sklarczyk, dziękujemy za miłą dla ucha oprawę muzyczną.

Zobaczcie fotorelację