Luty upłynął wyjątkowo twórczo. Relacja z warsztatów w MDK Lubliniec

Powoli małymi krokami zima nas opuszcza. Miesiąc luty mija, a w Miejskim Domu Kultury minął bardzo kreatywnie. Warsztaty, które odbywały się w tym miesiącu zaowocowały nie tylko pozytywnymi wspomnieniami, ale przede wszystkim pięknymi rękodziełami, które uczestnicy zabrali ze sobą do domów.

Warsztaty z dziergania z cyklu ,,Kreatywni 60+''Na dobry początek odwiedziły nas seniorki. 7 lutego 2023 roku odbyły się warsztaty z cyklu ,,Kreatywni 60+’’. Podjęły próbę ,,Malowania na porcelanie’’. Następnie 17 lutego 2023 roku spotkali się wszyscy Ci, którzy chcieli nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa. Była to doskonała okazja, aby rozpocząć swoją artystyczną przygodę. Zajęcia z malarstwa poprowadziła Anna Gruca. Wyjątkowe spotkanie odbyło się 20 lutego 2023. Tego dnia spotkali się Szydełkomaniacy, aby ,,Dziergać na zawołanie’’ i wykonać dekor na okrągło. Warsztaty z dziergania są świetną okazją do tego, aby podzielić się doświadczeniem z innymi a przy okazji napić się aromatycznej kawy lub rozgrzewającej herbaty w urokliwej Galerii pod Glinianym Aniołem, która znajduje się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Uczestniczki zajęć z ,,Kreatywni 60+’’ odwiedziły nas ponownie 21 lutego 2023 roku, aby przygotować urocze sznurkowe koszyki na ,,przydasie’’. W arkana tworzenia na szydełku wprowadziła uczestniczki Anna Wysłucha. Na zakończenie 24 lutego 2023 roku spotkali się wszyscy Ci, których potrzeba tworzenia w glinie zawsze jest duża oraz Ci, którzy chcieli spróbować swoich sił w sztuce jaką jest ceramika. Warsztaty ,,Ceramika dla każdego’’ poprowadziła Aleksandra Wipler. Na wszystkich spotkaniach panowała miła i przyjemna atmosfera. Inwencja twórcza i wena dopisywały uczestnikom. Cieszymy się, że możemy razem z Wami spotykać się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu i inspirować Was twórczo. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Zobaczcie fotorelację z warsztatówWarsztaty ,,Dzierganie na zawołanie, Spotkanie szydełkomaniaków''