32. Finał WOŚP za nami!

28 stycznia 2024 roku Sztab WOŚP Lubliniec zagrał głośno i przyciągnął tłumy ludzi, którzy mają w  swoich sercach ogrom życzliwości i ciepła. Główne wydarzenia związane z 32. Finałem WOŚP odbyły się w Miejskim Domu Kultury. Na ten moment wynik sztabu to 85 163,15 złotych!

O godzinie 12:00 w Galerii pod Glinianym Aniołem odbył się tradycyjny Kiermasz Ciast i Przetworów. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali swoje wsparcie i przygotowali słodkości.  W Galerii oprócz ciast zakupić można było również serduszka wykonane przez Grupę Szydełkomaniaków, a także pod ich czujnym okiem wykonać je samemu.

Na skwerze MDK czekały nie lada atrakcje! Usiąść można było w środku wojskowego wozu strażackiego, a także obserwować jak kąpieli zażywały lublinieckie morsy. W holu Miejskiego Domu Kultury strażacy wykonywali pokazy pierwszej pomocy. Dziękujemy Jednostce Wojskowej Komandosów, Komendzie Powiatowej Policji oraz Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu za pomoc i wsparcie.

Od godziny 15:00 na scenie w sali widowiskowej występowali młodzi artyści. Sekcje Formacje Taneczne, Taniec Towarzyski oraz Break i Street Dance zachwyciły swoimi choreografiami. Brawa dla instruktorów Katarzyny Koszczyk i Damiana Knopa, którzy czuwali nad przygotowaniem uczestników. W to niedzielne popołudnie zobaczyliśmy również podopiecznych instruktor Oliwii Bieleckiej. W specjalnym bajkowym programie w klimacie Disney’a przygotowanym przez instruktor Katarzynę Sucharę i Katarzynę Koszczyk wystąpiły sekcje wokalne oraz taneczne. Ten występ był fantastyczny, efekty multimedialne dodatkowo podkreśliły magię tych chwil. Koncert młodych artystów przeplatany był licytacjami, które poprowadzili szefowa lublinieckiego sztabu Karolina Groblińska-Kandora oraz Krystian Olszowski. Wszyscy zgromadzeni z chęcią licytowali wystawione przedmioty i gadżety, wszystko to w szczytnym celu! Tego wieczoru na scenie zaprezentował się również Zespół Pieśni i Tańca ,,Halka”. Nie zabrakło popisu Mażoretek pod kierownictwem Małgorzaty Prowdy. Na zakończenie usłyszeć można był Zespół ,,Za młodzi na sen”, który zachwycił publiczność swoją energią!

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy byli razem z nami w tym dniu. Dziękujemy, że otwarliście swoje serca i tak hojnie wsparliście 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w   Lublińcu. Cieszymy się, że zagraliśmy razem z wyjątkową orkiestrą!

Zobaczcie fotorelację