63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – wyniki i fotogaleria

15 marca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbywały się powiatowe eliminacje do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs przeprowadzono w formie trzech turniejów:
  • turnieju recytatorskiego,
  • turnieju poezji śpiewanej,
  • turnieju wywiedzione ze słowa.
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych miała okazję popisać się lirycznymi i wokalnymi zdolnościami. Ich warsztat oceniało jury w składzie: Janina Tomala – polonista, Piotr Hankus – Mistrz Mowy Polskiej, aktor, długoletni pracownik Zespołu Śląsk, który prowadzi warsztaty wokalne, taneczne i teatralne oraz dr Janusz Hurnik – wieloletni pracownik naukowy, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, w którego kręgu zainteresowań jest polska literatura najnowsza, zwłaszcza poezja.

Jury po przesłuchaniu 11 uczestników w trzech kategoriach przyznało następujące nagrody.

Turniej recytatorski:
I miejsce – Agata Ciesielska, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu
II miejsce – Klaudia Rubiś, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu
Wyróżnienie – Paweł Chrost, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu
Wyróżnienie – Wiktoria Wrucińska, Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Turniej poezji śpiewanej:
I miejsce – Julia Kazuch, Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu
II miejsce – Julia Machoń, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu
II miejsce – Liliana Potempa, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu

Wywiedzione ze słowa:
I miejsce – Julia Wieczorek, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w eliminacjach regionalnych, które odbędą się w najbliższy wtorek 20 marca o godz. 10:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.