Laureaci XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu wystąpią w Lublińcu

Na zaproszenie organizatorów XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki do Opola pojechały przedstawicielki MDK w Lublińcu: dyrektor Agata Woźniak-Rybka i Kierownik Działu Organizacji Imprez Karolina Groblińska.

„Bardzo ucieszyło mnie zaproszenie na Zimową Giełdę Piosenki do Opola, bo jako dyrektor domu kultury staram się cały czas wspierać młodych twórców. W Opolu oprócz możliwości posłuchania ciekawych, młodych zespołów mieliśmy również możliwość potwierdzenia ich artystycznych pomysłów poprzez zaproszenie na organizowaną przez nas imprezę. Jednogłośnie wybrałyśmy zespół EKHTO, który jak się później okazało został laureatem I miejsca” -mówi Agata Woźniak- Rybka, dyrektor lublinieckiego MDK.

O tym, kto wystąpi w czwartek podczas XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki zadecydowali internauci. Od początku roku w każdy poniedziałek na antenie studenckiego radia prezentowano artystów, którzy zgłosili się na ten muzyczny plebiscyt, łącznie prawie 100 młodych muzyków.

Dziesięć najlepszych zespołów zaprezentowało się na finale, który miał miejsce 15.03.2018 w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Każdy z zespołów wykonywał jeden autorski utwór i jeden utwór Leonarda Cohena we własnej aranżacji.

Jury w składzie: Renata Przemyk, która na koncie ma płytę „Boogie Street” z piosenkami Cohena, Jarosław Wasik- dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki oraz przedstawiciel samorządu studenckiego Uniwersytetu Opolskiego zadecydowali po raz pierwszy w historii przeglądu, że pierwszą nagrodę przyznają dwóm wykonawcom. "Giełdę" zwyciężyły grupy :EKHTO złożone z opolskich muzyków i FMxD z Wrocławia.
W nagrodę wystąpią na 54. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Ci sami artyści zdobyli kolejno nagrodę finansową Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz występ na opolskich Piastonaliach. Gwiazdą koncertu finałowego była Renata Przemyk.