Zapraszamy na Lubliniecką Noc Kultury

Macie ochotę na odrobinę kultury i artystycznych wrażeń? Zapraszamy serdecznie 25 października 2024 roku do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, gdzie odbędą się wydarzenia w ramach ,,Lublinieckiej Nocy Kultury’’. W tym dniu w holu MDK o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach,  a o godzinie 20:30 w sali widowiskowej rozpocznie się koncert rockowego zespołu Prajzský Výběr. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

W Lublińcu stale coś się dzieje. Miasto przyciąga wielu artystów, którzy czują tutaj dobry klimat. Lokalnie również możemy się pochwalić wieloma utalentowanymi osobami w różnym wieku i z różnymi zdolnościami. W tegoroczną inicjatywę jaką jest ,,Lubliniecka Noc Kultury’’, organizowaną już po raz kolejny włączył się Miejski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu. W holu MDK zobaczycie wystawę prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych. Te piękne i barwne obrazy na pewno was zachwycą, to już nie pierwsza wystawa młodych artystów w murach Miejskiego Domu Kultury, jesteśmy bardzo ciekawii, co tym razem ich zainspirowało. Na zakończenie koncert czeskiego zespołu Prajzský Výběr.  Zagrają dla nas znane na całym świecie utwory w klimacie rockowym. Mają w sobie niesamowitą charyzmę i energię. Zapraszamy serdecznie na ten piątkowy wieczór pełen artystycznych wrażeń!