Wyjątkowa wystawa w MDK: historie z Polski i Japonii

Od 3 lutego w holu MDK dostępna będzie bardzo wyjątkowa wystawa. „Niezwykłe historie z Polski i Japonii” przyjedzie do Lublińca wprost z krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Dlaczego warto obejrzeć wystawę?

„Niezwykłe historie z Polski i Japonii” to wystawa poświęcona relacjom między tymi krajami. Krakowskie muzeum przygotowało ją z okazji 100 lat stosunków dyplomatycznych na linii Polska-Japonia. Również Lubliniec od kilku lat wspiera budowanie dobrych relacji, goszcząc wolontariuszy z Kraju Kwitnącej Wiśni i dając możliwość nauki ich ojczystego języka. A chętnych do odkrywania Dalekiego Wschodu jest całkiem sporo!

Pomimo dużej odległości, która dzieli Polskę i Japonię, okazuje się że wiele wydarzeń i postaci nas łączy. Bronisław Piłsudski, Andrzej Wajda, Feliks Manggha Jasieński, Sempo Sugihara – to tylko niektóre z nazwisk, które tę współpracę tworzyły. Więcej o zaangażowaniu tych postaci w polsko-japońskie losy, dowiedzieć się można właśnie na wystawie.

Serdecznie zapraszamy na wystawę i jej otwarcie, które odbędzie się 4 lutego o godz. 18.00. Tego dnia po wystawie oprowadzi nas Mirosław Błaszczak – wieloletni szef Instytutu Polskiego w Tokio. Opowie o obrazach, zdjęciach i tej wieloletniej współpracy. Bezpośrednio po oprowadzaniu zapraszamy do Galerii pod Glinianym Aniołem – będzie to okazja by porozmawiać swobodnie z wolontariuszami z Japonii. Wstęp wolny.