Spędź ferie z MDK

Jak ciekawie spędzić ferie zimowe? Razem z MDK Lubliniec!

Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował propozycje na zimowe przedpołudnia.

Niech to będzie czas pełen pozytywnych wibracji!

W każdy wtorek i piątek w swoje progi zaprasza Kino ,,Karolinka’’ gdzie o godzinie 10:00 wyświetlony zostanie porankowy seans. Bilety w cenie 15 i 18 złotych dostępne są online oraz w kasie MDK na godzinę przed projekcją.

Po każdym filmowym poranku zapraszamy w godzinach 11:30-13:00 do Laboratorium Gier Planszowych, które poprowadzi Paulina Wojtulek, wstęp na spotkanie wolny.

W dniach 31 stycznia – 1 lutego do wesołej zabawy porwie instruktor Krystian Olszowski. W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Halka’’ przy ulicy Stalmacha 12 odbędą się zajęcia pn. ,,Ferie w Halce’’. Zapisy startują już 22 stycznia pod numerem telefonu 34/351 06 87 od godziny 8.00.

5 lutego o godzinie 10:00 odbędzie się Spotkanie z Przyrodnikiem pn. ,,Ssaki świata’’. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W dniach 7 i 8 lutego do kreatywnego działania zainspiruje instruktror Monika Klimza-Gryc. Uczestnicy stworzą ,,Poduszkowce z materiału’’. Zapisy od 22 stycznia pod numerem telefonu 34/351 06 87 od godziny 8.00.

Szczegółowy harmonogram:

30 stycznia // wtorek
10.00 Poranek w Kinie „Karolinka” // „Wyfrunięci” // cena biletu: 18 i 15 zł
11.30 – 13.00 Laboratorium gier planszowych // wstęp wolny
31 stycznia – 1 lutego // środa i czwartek
10.00 – 12.00 Ferie w „Halce // zajęcia w siedzibie ZPiT „Halka” (ul. Stalmacha 12) // zapisy od 22 stycznia od 8.00 (tel. 34 3510687)
2 lutego // piątek
10.00 Poranek w Kinie „Karolinka” // „Wyfrunięci” // cena biletu: 18 i 15 zł
11.30 – 13.00 Laboratorium gier planszowych // wstęp wolny

5 lutego // poniedziałek
10.00 Spotkanie z przyrodnikiem – „Ssaki świata” // wstęp wolny
6 lutego // wtorek
10.00 Poranek w Kinie „Karolinka” // „Wonka” // cena biletu: 18 i 15 zł
11.30 – 13.00 Laboratorium gier planszowych // wstęp wolny
7 lutego i 8 lutego// środa i czwartek
10.00 – 12.00 Poduszkowce z materiału // zapisy od 22 stycznia od 8.00 (tel. 34 3510687)
9 lutego // piątek
10.00 Poranek w Kinie „Karolinka” // „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa” // cena biletu: 18 i 15 zł
11.30 – 13.00 Laboratorium gier planszowych // wstęp wolny

Zgoda na zajęcia 


Kiermasz Wielkanocny

Plakat zapowiadający Kiermasz Wielkanocny26 marca 2023 roku w godzinach 14:00-19:00 zapraszamy do holu każdego kto ma słabość do pięknych rzeczy i szuka inspiracji na wielkanocne dekoracje i prezenty.
Podczas kiermaszu będzie można zakupić kompozycje wielkanocne, rękodzieło, wyroby szydełkowe, ceramiczne oraz decoupage.
Odwiedź nas koniecznie jeśli pragniesz obdarować siebie lub najbliższych nietuzinkowym prezentem!

Koncert Noworoczny 2023

Zgodnie z tradycją zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty.

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec słynie z niebanalnych koncertów. Słyszeliśmy już ją w koncertach z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Whitney Houston, czy Bee Gees. Tym razem na scenie Miejskiego Domu Kultury zabrzmią utwory Celine Dion.

Lubliniecka orkiestra pod kierownictwem Bartłomieja Pięty tym razem do udziału w koncercie zaprosiła Dorotę Osińską – wokalistkę, aktorkę, kompozytorkę. Występowała na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji. Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras Ricki Allison).

Na Koncert Noworoczny zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w sobotę 14 stycznia 2023 roku o godz. 15:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia na www.mdk.lubliniec.pl w zakładce kup bilet lub w kasie MDK od 2 stycznia od godz. 15:00.


Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami Lublińca

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami Lublińca. 6 stycznia 2023 r. o godz. 12:30 trzy grupy wyruszą z wyznaczonych miejsc i połączą się o godzinie 13:30 na rynku. Korowód zostanie zakończony w Kościole pw. św. Stanisława Kostki, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i krótki koncert kolęd.
Każdą z grup zachęcamy do ubioru w przypisanym kolorze: zielonym, niebieskim lub czerwonym.
Plan oraz trasa orszaku została przedstawiona na plakacie.
 

Kolejne warsztaty "Kreatywni 60+" za nami!

Za nami kolejne warsztaty "Kreatywni 60+". Tym razem w ramach zajęć zatytułowanych "Ozdobny berecik", uczestniczki stworzyły piękne, kolorowe, a co najważniejsze - praktyczne okrycia głowy. Do pracy musiały użyć specjalnej wełny czesankowej, swoich rąk i odrobinę fantazji.

Wełna czesankowa to szczególny rodzaj wełny upranej, wyczesanej i zgręplowanej, czyli poddanej procesowi, oczyszczenia, wymieszania, rozluźnienia i rozczesania. By nadać jej kształt trzeba użyć specjalnej igły, a następnie z dużą dozą cierpliwości nanieść ją na pożądany materiał.

Oprócz wełny uczestniczki warsztatów Kreatywni 60+ miały do dyspozycji również filcowane broszki w postaci liści i kwiatów, a ostatecznego wyrazu beretom nadawał przyszyty guziczek.

fotorelacja <tutaj>


XXVIII Wojewódzki Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

To już 28. edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową, do którego zapraszamy dzieci i młodzież.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci uczęszczające do przedszkola, uczniów szkół podstawowych oraz dziecięce zespoły plastyczne w ośrodkach kultury i placówkach oświatowych województwa śląskiego. Tradycyjnie, w dowolnej płaskiej formie plastycznej należy wykonać kartkę bożonarodzeniową w formacie A5 i dostarczyć ją do 21 listopada 2021 roku do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Możecie to zrobić na dwa sposoby:

  • Wysłać na adres Miejski Dom Kultury, ul. Plebiscytowa 9, 42-700 Lubliniec
  • Dostarczyć osobiście do Galerii pod Glinianym Aniołem w godzinach 15.00 - 21.00

Pracę należy dostarczyć razem z formularzem zgłoszeniowym (szczegóły w regulaminie).

Dokumenty konkursowe można pobrać poniżej:

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 grudnia 2021 roku o godzinie 17.00. O szczegółach poinformujemy pod koniec listopada. ?


Wystawa "13 inspiracji" na 130. rocznicę urodzin Edyty Stein

Zapraszamy na wystawę Marii S. Prauzner-Bechcickiej “13 inspiracji”.

Na wystawie możemy zobaczyć 13 fotocytatów inspirowanych dziełami i śladami Edyty Stein w Lublińcu. Maria S. Prauzner-Bechcicka – autorka wystawy –  jest mieszkanką Lublińca, a postać Edyty Stein jest jej szczególnie bliska. Wystawa przygotowana jest z okazji przypadającej 12 października 2021 roku 130. rocznicy urodzin patronki naszego miasta.

Wystawę możemy oglądać od 12 października do 12 listopada na skwerze przed Miejskim Domem Kultury.


Wystawa pamiątek ze zbiorów działaczy “Solidarności”

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na wystawę pamiątek ze zbiorów działaczy “Solidarności” na ziemi lublinieckiej.

Wystawa to głównie zbiór wszelkiego rodzaju przedmiotów związanych z ruchem Solidarności oraz polską opozycją demokratyczną. Znajdziemy na niej dokumenty, gazety, ubiory, pamiątki osobiste, weksylia (m.in. flagi i sztandary) oraz monety, medale okolicznościowe, ordery i odznaczenia.

Wystawę można oglądać w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu do końca listopada.


Obchody 40-lecia “Solidarności” za nami!

W sobotę 2 października w Miejskim Domu Kultury odbyły się obchody 40-lecia Solidarności na ziemi lublinieckiej.

Podczas wydarzenia miało miejsce otwarcie wystawy pamiątek ze zbiorów działaczy „Solidarności”, którą można zobaczyć w holu Miejskiego Domu Kultury.

Odbyło się również pełne wspomnień spotkanie z działaczami “Solidarności” z Lublińca i innych miejscowości.

Fotogaleria dostępna <tutaj>


Kolejne spotkanie dla szydełkomaniaków

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla szydełkomaniaków, które odbędzie się 13 października w Galerii pod Glinianym Aniołem.

Zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień tworzą w domowym zaciszu – eksperymentują, kombinują, poszukują inspiracji. To dobra okazja, żeby się spotkać, wspólnie podziergać , wymienić pomysłami i nowymi rozwiązaniami! Znajdzie się też miejsce dla osób, które swoją przygodę z dzierganiem chcą dopiero rozpocząć.

Materiały potrzebne na warsztaty:
– 50 metrów sznurka bawełnianego 3 mm
– szydełko 6 mm

– ulubiony kubek

Sznurek lub szydełko można zamówić w Galerii do 7 października.

Spotkanie poprowadzą Sabina Gajda i Anna Wysłucha.

Zapisy: Galeria pod Glinianym Aniołem tel. 343510688 (15.00-21.00) Wstęp wolny!