Sztab na medal – wyróżnienie dla lublinieckiego sztabu WOŚP
Lubliniecki sztab WOŚP został uhonorowany jednym z pamiątkowych medali wyemitowanych z okazji jubileuszowego, 30. finału orkiestry.
„Dziękujemy za trzy dekady niesienia dźwięków najpiękniejszej Orkiestry świata – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tyle wspaniałych przeżyć, tyle wspaniałych akcji i słów oraz wspaniałych Finałów, podczas których serca wielu milionów Polaków są zjednoczone w idei niesienia pomocy. Dziękujemy, że razem możemy tworzyć ten pozytywny zgiełk, że razem tworzymy najważniejszą ideę społeczeństwa obywatelskiego. Pomagamy tym, którzy pomocy potrzebują! Dziękujemy za przyjaźń i wiarę w to, że możemy w tych trudnych czasach stanowić o ludzkiej solidarności i ogromnej miłości dla życia. Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!” – czytamy w liście gratulacyjnym od Jerzego Owsiaka dla sztabu WOŚP #326 w Lublińcu.
Medal dedykuję naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy od 30 lat kwestują na rzecz najmłodszych i potrzebujących, zbierając pieniądze na zakup urządzeń medycznych – mówi Karolina Groblińska-Kandora, od 15 lat szef lublinieckiego sztabu. – Dziękuję członkom sztabu, szkołom, instytucjom i innym za współpracę, pomoc i zaangażowanie. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego!
Zjazd sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Przyznanie medalu zbiegło się z II Ogólnopolskim Zjazdem Sztabów WOŚP w Katowicach, w którym wzięła udział szefowa lublinieckiego sztabu. Podczas zjazdu koordynatorzy finałów z całej Polski mieli okazję do rozmów, wymiany doświadczeń oraz spotkania się z twórcą Letniej Zadymy w Środku Zimy – Jerzym Owsiakiem.
Przed nami 31. Finał WOŚP
Od października trwają przygotowania do 31. lublinieckiego finału, który odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. W najbliższych tygodniach sztab mający swoją siedzibę od lat w Miejskim Domu Kultury będzie informował o wydarzeniu.
„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych!” – takie hasło 31. Finału WOŚP Jurek Owsiak ogłosił 12 października. Celem przyszłorocznej będzie zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.