Spis Powszechny – dla kultury to też ważne :)

Właśnie ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Chociaż wydawać by się mogło, że to tylko zbieranie danych przez Główny Urząd Statystyczny – okazuje się, że to całkiem ważne działanie, również dla kultury. 😉

Z pozyskanych w spisie danych ministerstwa, instytucje i inne podmioty opierają swoje decyzje i strategiczne plany rozwojowe. Statystyki przygotowywane przez GUS są wyznacznikami dla tworzenia budżetu jednostek samorządu terytorialnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej kształtuje politykę w zakresie oświaty bazując na strukturze demograficznej ludności, liczbie i wieku dzieci. Polska jako członek Unii Europejskiej korzysta z dotacji unijnych, które przyznawane są m.in. w oparciu o wielkość kraju i liczebność mieszkańców, określoną wynikami ostatniego spisu.

Więcej informacji o tym, po co w ogóle spis znajdziecie na stronie: www.spis.gov.pl 🙂 Zachęcamy, zapraszamy do spełnienia tego obywatelskiego obowiązku. 😉

Opracowano na podstawie materiałów zawartych na stronie: www.spis.gov.pl

Zdjęcie na stronie newsów: Timon Studler on Unsplash