Skarb wdowy Schadenfreude//spektakl plenerowy w Lublińcu

Skarb wdowy Schadenfreude/Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Reżyseria: Lech Raczak

Miejsce: plac przed Urzędem Miejskim w Lublińcu

W ramach programu TEATR POLSKA, w przestrzeni miejskiej Lublińca będziemy mogli zobaczyć spektakl “Skarb wdowy Schadenfreude” w wykonaniu Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Sceną do przedstawienia stanie się plac przed Urzędem Miejskim w Lublińcu.

“Skarb wdowy Schadenfreude” to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość?

Bilety na miejsca siedzące w cenie 5 zł w kasie MDK Lubliniec od 15 września. Osoby stojące nie muszą mieć zakupionego biletu.