Młodzieżowa scena teatralna
Zajęcia teatralne dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku 5-15 lat. To kreatywne połączenie zajęć ruchowych, językowych oraz propozycja poznania innych środków wyrazu takich jak mimika, gest i pantomima.
W trakcie zajęć dzieci i młodzież zdobywają umiejętności poruszania się w przestrzeni, słuchania i wypowiadania się. Ćwiczą umiejętność komunikowania się z otoczeniem, przekazywania własnych odczuć, otwartości na innych. Pomagają wyzbyć się strachu, nauczyć pomysłowości i czerpania z wyobraźni.
Artyści Młodzieżowej Sceny Teatralnej występowali wraz z aktorami Teatru po Pracy w takich spektaklach, jak: „Kolejka” i „Takie jest życie”, „Miasto moje”, „Alejchem szalom”. Podczas Święta Młodej Sztuki w 2018r. zaprezentowali się w dwóch inscenizacjach: „Kropka” i „Dinozaury”. Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć >>tutaj<<
31 marca 2022r. premierę miał wyjątkowy spektakl „Kropka” w reżyserii Agnieszki Raj-Kubat. Porusza on tematy bardzo aktualne: samotność, niedopasowanie, poczucie odrzucenia. Młodym aktorom towarzyszyli wokaliści Studia Piosenki.
Informacje organizacyjne
Zajęcia odbywają się w środy.
17.00-19.00
Instruktor prowadzący

Agnieszka Raj-Kubat
Aktorka, teatrolog, pedagog, od dwudziestu lat związana z będzińską sceną. Aktorka w złożonych projektach dla TVP1, TVP2, TVP3 i TVN, prowadząca warsztaty teatralne, aktorskie i lalkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych w całej Polsce. Reżyser i instruktor „Teatru po pracy” w Miejskim Domu Kultury.
Spektakle:
Spektakl „Kropka” inspiracje czerpie z książki Petera H. Reynoldsa o tym samym tytule, jednak bardziej odważnie sięga do świata symboli i poezji. Opowiada historię Kropki – samotnej, borykającej się z nie akceptacją i odrzuceniem. Kropka czuje się inna niż wszyscy. Nie pasuje i nie spełnia oczekiwań. „Jestem biała… Biała jak kartka papieru. Nieokreślona – mówi o sobie”. Z czasem jednak dzięki rozmowom z różnymi osobami zaczyna dostrzegać swoją wyjątkowość. Co raz bardziej też rozumie, że każdy jest inny i niepowtarzalny, a pomimo różnic, wszyscy mogą się przyjaźnić. Najważniejsze to pozostać sobą.
Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Agnieszka Raj-Kubat – mistrzyni intrygującej formy i dobrego przekazu. A ten wyrażony został przez prostotę rozwiązań scenicznych, którym w tle towarzyszył ruch aktorów i muzyka. Nie zabrakło elementów teatru przedmiotu. Mogliśmy zobaczyć jak wieszak, lampa, poduszka czy kartka papieru stają się częścią opowieści. Uniwersalne symbole trafiają do widza i wzmacniają wyraz artystyczny.
Obsada: Kamila Krupska, Wiktoria Gajda, Vanessa Burzyk, Maja Białek, Olivia Köhler, Ksenia Deneko, Amelia Ryłko, Paulina Grządziel, Aleksander Dziwis
Wokaliści Studia Piosenki: Martyna Rotter, Kamil Jaskulski, Anna Dyla, Natalia Błaut i Emilia Czech.
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Suchara i Karolina Wieczorek
Gitara: Marek Sklarczyk
Projekcja multimedialna: Monika Klimza– Gryc
Światło i dźwięk: Mariusz Klama i Ewelina Kukowka
Technik: Kamil Sobalski
Asystent producenta: Karolina Groblińska
Producent: Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK
Zdjęcia z wydarzenia >> klik <<
Relacja z wydarzenia >>klik<<