„Prezentowe polecajki” – kupuj upominki u lokalnych rzemieślników

W poszukiwaniu podarków dla najbliższych warto zwrócić uwagę na lokalnych rzemieślników i artystów. Aby ułatwić ich odnalezienie, od 30 listopada uruchamiamy „Prezentowe polecajki”, czyli jarmark online.

W tym roku wiele prezentowych zakupów zrealizujemy w wersji „online”.  Rękodzielnicy, artyści przyzwyczajeni do pokazywania swoich wytworów na jarmarkach i giełdach, wobec aktualnej sytuacji, również umożliwiają opcję zrobienia zakupów bez bezpośredniego kontaktu z klientami. Swoje produkty wystawiają w internetowych sklepach lub na dedykowanych stronach, wydarzeniach.

Jednym z takich wydarzeń, wspierających rękodzielników jest akcja „Prezentowe polecajki”. Zwykle na przełomie listopada i grudnia organizowaliśmy jarmark adwentowy. Ze względu na obowiązujący zakaz organizowania przez instytucje kultury imprez zachęcających do gromadzenia się ludzi, nie jest to w tym roku możliwe.

Grafika wydarzenia, po prawej stronie zdjęcie: dłonie trzymające prezent opakowany w szary papier z czerwonym sznurkiem; po prawej napis: prezentowe polecajki czyli jarmark online

„Nie chcemy jednak zostawiać bez wsparcia rękodzielników i artystów, stąd pomysł na przedstawienie ich oferty w naszych mediach społecznościowych. Do akcji zaprosiliśmy tych, z którymi współpracowaliśmy na ostatnich jarmarkach. Jednak do akcji może dołączyć każdy ”  – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK Lubliniec. Artyści/rękodzielnicy będą mogli przedstawić swoje propozycje prezentowe w specjalnym wydarzeniu stworzonym w mediach społecznościowych. Również kupujący – klienci, fani – będą mogli polecić ulubionych rękodzielników.

Po prostu: kupując prezenty u artystów lokalnych, sprawiasz radość dwa razy – u rzemieślników i obdarowanych.