Pogodomy! Zrealizujemy projekt dzięki dofinansowaniu z NCK!

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy dotację z Narodowego Centrum Kultury na realizację „Letniej szkoły gwary śląskiej” w ramach programu EtnoPolska. To bardzo dobra wiadomość dla nas i dla mieszkańców miasta!

W letnich miesiącach zaprosimy Was do udziału w zajęciach „Letniej szkoły gwary śląskiej”. W zamyśle jest to projekt międzypokoleniowy, w którym wziąć udział mogą zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Cała nauka będzie odbywać się pod okiem specjalisty w kwestii gwary – kto to będzie? Na ten moment zdradzimy tylko tyle, że jest to osoba promująca śląską kulturę i bardzo popularna w regionie… 🙂

Pomysł na działanie zrodził się z troski o śląską kulturę, tradycję: – Gwary śląskiej w naszym mieście słyszymy coraz mniej. Tymczasem geograficznie i historycznie Lubliniec jest bardzo „śląskim” miastem. „Letnią szkołę gwary śląskiej” traktujemy jako edukację regionalną. Dlatego już dziś zapraszam do udziału w projekcie – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Na realizację tego działania pozyskaliśmy 11 000 zł.

Cykl spotkań zwieńczony zostanie plenerową wystawą plakatów oraz festynem pod tym samym tytułem – „Letnia szkoła gwary śląskiej”.

Warto obserwować stronę internetową Miejskiego Domu Kultury i media społecznościowe, by nie przegapić informacji o tym programie.