Paweł Mańka nominowany do polskiej nagrody muzycznej Fryderyki 2022

Paweł Mańka, kompozytor, aranżer i gitarzysta jazzowy pochodzi z Lublińca. Od czterech lat tworzy Paweł Mańka Semiotic Quintet, łączący koncepcje współczesnych kompozytorów klasycznych z rytmicznym językiem jazzu. Najnowszy album „Kubizm”, którego premiera miała miejsce 11 lipca 2021r. podczas festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, został nominowany do polskiej nagrody muzycznej Fryderyki 2022 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku – Jazz.

Paweł Mańka to obecnie jeden z wybitnych gitarzystów i najciekawszych kompozytorów młodej sceny jazzowej w Polsce. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Lublińcu. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Młoda Polska, absolwentem klasy gitary jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz studentem kompozycji w Syddansk Musikkonservatorium w Odense. Kształcił się także pod okiem takich muzyków, jak Rafał Sarnecki, Mike Moreno, Kendrick Scott, Verneri Pohjola, Kit Downes czy Peter Bruun podczas uczestnictwa w warsztatach New York Jazz Masters, International Jazz Platform i Engelsholm Jazz Summit. Trzykrotnie był nagradzany stypendium rektora dla najlepszych studentów AM, a w roku 2019 odbył także półroczne stypendium  w ramach programu Erasmus+ (Odense).

Gratulujemy artyście! Trzymamy kciuki!