Odnalazła pasję, którą po raz pierwszy pokaże szerszej publiczności

Marzec jest miesiącem dedykowanym kobietom. Bohaterką wernisażu wystawy będzie zatem nie kto inny jak artystka, która znalazła w sobie wrażliwość na otaczającą ją przyrodę. Już 6 marca 2024 o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu nastąpi uroczyste otwarcie wystawy ,,Wśród zwierząt’’ –  malarstwo i pastele autorstwa Anny Zupok.

Anna Zupok urodziła się w Lublińcu, studia wyższe ukończyła na Śląskiej Akademii Medycznej na kierunku lekarsko-dentystycznym. Artystka jak sama mówi o sobie w dzień jest dentystką, a nocą artystką. Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się w dzieciństwie.

,,Rysowałam oraz malowałam od najmłodszych lat. Zawsze otaczały mnie zwierzęta, pośród których czułam się najlepiej, dlatego są one tematem przewodnim moich prac. Potrafią kochać bezwarunkowo oraz mają w sobie ogromne pokłady empatii’’.

Anna Zupok  zaczęła profesjonalnie zajmować się sztuką w czasie pandemii. Głównymi ,,krytykami’’ jej twórczych poczynań są jej dzieci – córka Ania i syn Franek.  Prace zaprezentowane na wystawie,,Wśród zwierząt ” wykonane są z pomocą suchych pasteli Caran Dache oraz Faber Castell na papierze Clairefontaine pastelmat, a także farbami akrylowymi  Golden i Amsterdam na płótnach polskich oraz włoskich.

Będzie to pierwsza wystawa artystki, niech świat fauny pokazany jej oczami zachwyci zgromadzonych. Zapraszamy serdecznie!

Wystawę zobaczyć będzie można w holu MDK przez najbliższe dwa miesiące.