„Move me po imieniu” – finał

Zapraszamy na finał ostatniej inicjatywy zgłoszonej przez mieszkańców Lublińca w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021”.
30 września o godz. 17:30 w Galerii pod Glinianym Aniołem odbędzie się projekcja teatralnej etiudy filmowej o wieloznacznym tytule wykonanej przez aktorów Teatru Po Pracy, a zdubbingowanej przez najmłodszych mieszkańców Lublińca.
Inspiracją do etiudy z prelekcją młodej Lublińczanki Oli Just były warsztaty dubbingowe, w których bierze udział lider projektu- Szymon Wieczorek, przy okazji, jak mówi, świetnie się przy tym bawiąc. Poruszony tam temat jest bardzo aktualny i bliski niemal wszystkim pokoleniom: popularne, a w dzisiejszych czasach, wręcz narzucone relacje on-line, przywiązanie do telefonów, smartfonów oraz trudności i rozczarowanie z tym związane.
W stworzeniu i realizacji projektu wzięli udział: Agnieszka Raj-Kubat, Artur Tekieli i Magdalena Owczarek. Projekt został zgłoszony przez Szymona Wieczorka.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021