MDK Lubliniec zaprasza na VI Lubliniecką Galę „Być kobietą”

Wernisaż wystawy Aleksandry Szczygieł, wręczenie Nagrody Specjalnej – Kapelusza Edyty 2022 oraz recital z aktorami Teatru po Pracy. VI Lubliniecka Gala „Być kobietą” to święto wszystkich pań i wspaniały wieczór pełny dobrej kultury. Zapraszamy 10 marca o godz. 17.00 do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Gala „Być kobietą” to szczególne wydarzenie dla wszystkich pań, a także okazja wyróżnienia tych z nich, które odznaczyły się osiągnięciami w działalności kulturalnej, edukacyjnej, prozdrowotnej lub społecznej, a swoim przykładem i szlachetnym postępowaniem inspirują nas do działania na rzecz innych. Tradycyjnie zostanie przyznana Nagroda Specjalna – Kapelusza Edyty 2022. Nawiązuje ona do wyjątkowej osobowości patronki naszego miasta, Edyty Stein. Kandydatki nominować można do 4 marca.

Gala to również wyborne wydarzenie kulturalne organizowane przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu. Jej tradycją jest prezentowanie dokonań utalentowanych artystek z naszego miasta. W tym roku zobaczymy wystawę fotografii Aleksandry Szczygieł zatytułowaną „Jestem wystarczająca”. Na zdjęciach zobaczymy portrety kobiet, które wzięły udział w projekcie zorganizowanym przez autorkę pod tą samą nazwą. Warto wspomnieć, że to właśnie wernisaż Aleksandry Szczygieł wraz z wystawą unikalnych zdjęć Gabriela Podbioła „Kobieta Nowego Jorku” otworzył I Lubliniecką Galę „Być kobietą”.

Na przestrzeni kilku lat z okazji święta kobiet na scenie MDK wystąpił m.in. Robert Janowski, zespół „Frele”, Gospelsi, Izabela Kapiasova oraz Monika Dryl. Tym razem czeka nas wspaniały recital w wykonaniu aktorów Teatru po Pracy „Wcale nie, ależ tak”. Ten oryginalny tytuł nawiązuje do jednej z piosenek, która pojawi się tego wieczoru, pochodzącej z musicalu „Annie Get Your Gin”. Podczas recitalu usłyszymy poetyckie utwory napisane specjalnie na tę okazję przez Janusza Hurnika i Agnieszkę Raj-Kubat. Aktorom Teatru po Pracy towarzyszyć będzie grupa muzyków, dzięki którym widowisko nabierze niepowtarzalnego charakteru. Poezja, piękne piosenki okraszone ciekawym ruchem scenicznym i  projekcjami – wszystko to stworzy spójną, ekscytującą i pełną wzruszeń opowieść o miłości.

– Z  pewnością szykuje się uroczystość pełna intymności, lekkości i  tajemniczości jednocześnie, bo mowa tu przecież o miłości – mówi Agnieszka Raj-Kubat – Miłości prawdziwej, szczęśliwej, szalonej, kuszącej, odwzajemnionej, jednej na całe życie, choć czasem nieosiągalnej, niespełnionej i niemożliwej – dodaje.

Agnieszka Raj-Kubat jest także autorem scenariusza i reżyserem recitalu. W 2019 roku to właśnie ona otrzymała Nagrodę Specjalną – Kapelusz Edyty. „Wcale nie, ależ tak” to zapowiedź wieczoru pełnego wrażeń w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie.

Udział w VI Lublinieckiej Gali „Być kobietą” jest bezpłatny. Darmowe wejściówki będzie można drukować za pośrednictwem programu do zakupu biletów na stronie www.bilety.mdk.lubliniec.pl.