Lubliniecka Noc Kultury: zapraszamy do MDK!

Od 3 do 5 października Lubliniec stanie się małą stolicą kultury. Każdego wieczoru, w różnych częściach miasta odbywać się będą spotkania, wernisaże, koncerty. Wszystko sygnowane znakiem Lublinieckiej Nocy Kultury. W MDK kumulacja wydarzeń nastąpi 5 października. Co będzie się działo?

Barwne malarstwo Anety Barglik

Noc pełną kulturalnych wydarzeń rozpoczniemy już o godzinie 16.00. Wówczas odbędzie się wernisaż wystawy polskiej malarki – Anety Barglik. W swoich obrazach w świat wyobraźni wprowadza elementy realne, nadaje im wyjątkowych kolorów. 5 października, w czasie spotkania rozpoczynającego wystawę, o pracach opowie sama artystka.

Koncertowa uczta

Tuż po wernisażu swój koncert da Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kiskunmajsy – miasta partnerskiego Lublińca. Orkiestra ze swojego bogatego repertuaru na spotkanie z lubliniecką publicznością wybrała muzykę filmową. W koncercie „Cinemajsa” usłyszymy więc największe kinowe przeboje, ale zobaczymy też animacje, scalające całość w niebywałe widowisko. Wszystko pod kierunkiem dyrygenta – Jánosa Bozóki,  dwukrotnego zwycięzcy Ogólnowęgierskiego Konkursu Dyrygentów  Orkiestr Dętych.

Późnym wieczorem czeka nas podróż w świat słowiańskiego i bałkańskiego folkloru. Zabierze nas w tę podróż zespół Entos Ensemble, który tworzy czterech instrumentalistów mocno inspirujących się wpływami etnicznymi. Etnosi mają za sobą  koncerty m.in. w siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach. 5 października wystąpią w Lublińcu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Lublinieckiej Nocy Kultury jest wolny. Zapraszamy do MDK i innych miejsc, w których będzie się działo!

Lubliniecka Noc Kultury w MDK:

• 5 października, godz. 16.00: wernisaż wystawy „Barwna rzeczywistość” Anety Barglik
  • 5 października, godz. 17.00: koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kiskunmajsy
  • 5 października, godz. 21.00: koncert zespołu Etnos Ensemble

Pełny plan wydarzeń weekendu, którego częścią jest Noc Kultury w MDK: