Kulturalny Kalendarz Adwentowy – odliczaj do świąt razem z nami!

Zapraszamy do wspólnego odliczania do świąt! Od 1 do 24 grudnia, każdego dnia pojawiać się będą inspiracje, informacje i wyzwania związane z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. W akcji „Kulturalny kalendarz adwentowy – niech zbliża nas ten świąteczny czas!”– będzie można wziąć udział online i offline. Oto szczegóły!

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów! Codziennie w godzinach porannych będziemy publikować informację związaną z tradycjami świątecznymi, inspirację do wykonania kreatywnej pracy lub wyzwanie-zadanie do zrealizowania w danym dniu.

W drzwiach Miejskiego Domu Kultury pojawi się  też ogromny „kalendarz adwentowy”, a na nim – każdego dnia nowa kartka z informacją. We wspólnym odliczaniu do świąt mogą wziąć więc udział zarówno osoby korzystające z nowych technologii, jak i osoby niekoniecznie do nich przywiązane. 🙂

„W ten sposób chcemy przypomnieć młodszym i starszym mieszkańcom Lublińca świąteczne tradycje, chcemy wyjaśnić m.in. skąd wzięły się niektóre postacie lub obiekty. Wśród publikacji pojawią się również zadania, wyzwania – chcemy zainspirować wszystkich do wykonania dobrych gestów dla siebie i innych. Oczywiście – nie ominiemy inspiracji kulturalnych na świąteczny czas” – tłumaczy Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Oto pierwszy odcinek naszego Kulturalnego Kalendarza Adwentowego – to tylko 20 sekund! 20 sekund, które przybliża do świąt! 🙂