Komedia omyłek „Pomoc domowa” już 10 lutego w MDK

Marc Camoletti to mistrz fars i komedii teatralnych. Jego słynny „Boeing Boeing” został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najczęściej wystawiana sztuka francuska”. „Pomoc domowa” to kolejny spektakl, który odniósł olbrzymi sukces i doczekał się wielu realizacji na całym świecie, również w Polsce. W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu będzie można go obejrzeć już 10 lutego.

Pomoc domowa to nieocenione wsparcie w codziennych obowiązkach. Małżeństwo Ola i Norbert to wie. Jednak pokojówka Nadia ewidentnie nie pała uczuciem do tej pracy. Korzystając z okazji, że jej pracodawcy wyjeżdżają na weekend, zamierza cieszyć się swoim wolnym czasem. Niestety nie długo. Wyjazd był tylko pretekstem i małżonkowie, wierząc, że są sami, wracają do mieszkania – Norbert w towarzystwie kochanki, Ola ze swoim kochankiem… W ten sposób Nadia zostaje wplątana w miłosny labirynt. Cały wieczór upłynie jej na unikaniu niefortunnych spotkań pośród odgłosów trzaskania drzwiami z precyzją, z której słyną sztuki Marca Camolettiego.

Spektakl „Pomoc domowa” odniosła sukces na całym świecie i była z powodzeniem wstawiana w Polsce. 10 lutego 2022 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK zobaczymy go w wykonaniu grupy warsztatowej Bałtyckiego Teatru Różnorodności, w której reżyserem jest Tomasz Podsiadły.

Farsa to jednak nie tylko humor sytuacyjny, ale także humor słowny i taki też znajdziemy w rewelacyjnej komedii „Pomoc domowa”. Doskonałe tłumaczenie Bartosza Wierzbięty, uwydatnia walory spektaklu. Tłumacz dodał dialogom świeżości i dostosował je do polskich realiów. Warto przypomnieć, że to jemu zawdzięczamy polską wersję językową „Shreka”.

Obecnie bilety do nabycie w kasie Kina „Karolinka” dla osób z Unijnym Certyfikatem COVID.