,,Fenomen’’ WOŚP i Jurka Owsiaka

31 Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami! Z tej okazji zapraszamy serdecznie do Kina ,,Karolinka’’ w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, w którym 28 stycznia o godzinie 19:00 zostanie wyświetlony pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii Orkiestry pt. ,,Fenomen’’.

3 stycznia 2023 minęło 30 lat od pierwszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej działalność ma zarówno duże grono zwolenników, jak i przeciwników. Najdotkliwiej przekonał się o tym jej założyciel Jurek Owsiak. W filmie tym w szczerej rozmowie opowiada o tym skąd wziął się pomysł na stworzenie orkiestry, jak wyglądały początki jej działalności.

Film ,,Fenomen’’ pokazuje osobistą historię Owsiaka. Człowieka, który z beztroskiego hipisa zmienił się w lidera ruchu, w który angażuje się tak wiele Polaków i który stanowi dla nich ważny symbol wolnej Polski. Dokument, obrazuje jak w przeciągu tych 30 lat ewoluowało podejście do działalności WOŚP, jak my sami jako społeczeństwo reagujemy na te działania. Jak mówi Dominika Kulczyk, producentka: ,,Zdecydowałam się wyprodukować ten film, bo moim zdaniem wciąż brakuje w Polsce dokumentów na temat ważnych postaci, które swoją postawą i swoim życiem pokazują ogromną moc do zmieniania naszej rzeczywistości. Taki właśnie jest Jurek Owsiak. Energia, która go napędza, odmieniła oblicze polskich szpitali, ratując dziesiątki tysięcy ludzkich istnień. Myślę, że to będzie premiera 30-lecia’’. I my także zachęcamy by każdy z Was zobaczył tą niesamowitą historię opowiedzianą przez głównego sprawcę tego całego ,,zamieszania’’. Mamy nadzieję, że zachęci to wielu z Was aby wesprzeć działalność tej wyjątkowej orkiestry, która będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Lubliniec nieprzerwanie ,,gra’’ z orkiestrą a mieszkańcy nie raz już udowodnili, jak ich serce otwarte jest na działalność WOŚP. Już w niedzielę 29 stycznia 31. Finał WOŚP. O godzinie 12:00 w Galerii pod Glinianym Aniołem rozpocznie się kiermasz ciast i przetworów. Od godziny 15:00 na scenie pojawiać się będą artyści. Zobaczymy  wspólny program sekcji wokalnych i tanecznych, działających w MDK – „Uliczki, kamieniczki, zakamarki” oraz „„Jazzośpiewki”. Pojawią się również sekcje break dance i street dance, formacje taneczne, Mażoretki oraz dzieci z Ukrainy uczestniczące w zajęciach wokalnych MDK. Artystyczne występy będą przeplatane licytacjami. Na skwerze przed Miejskim Domem Kultury kąpieli zażywać będą lublinieckie Morsy. Będzie się działo!

Jurek Owsiak podczas jednego z finałów WOŚP