Dołącz do obsady widowiska o Józefie Liberkowej!

Stowarzyszenie Artystyczne Maskania przy współpracy z Urzędem Miejskim i Miejskim Domem Kultury przygotowuje koncert „Bo tu kiedyś będzie Polska” poświęcony wyjątkowej postaci – Józefie Liberkowej. Do tego projektu poszukiwani są uzdolnieni wokalnie i aktorsko mieszkańcy Lublińca.

Zespół Stowarzyszenia Artystycznego Maskania chce odkryć na scenie postać Józefy Liberkowej  z domu Rymarczyk (1877-1970) – jej historię, działalność, smutki i radości. Do projektu zaproszeni są mieszkańcy Lublińca od 18 do… 100 lat! W roli bohaterki – Józefy Liberkowej – będzie można zobaczyć jedną z seniorek, wyłonioną w drodze przesłuchań.

Nie trzeba być profesjonalnym aktorem czy wokalistą, by wziąć udział w tym projekcie! Wystarczy pasja, zamiłowanie do śpiewu czy teatru. Może to świetna okazja by spełnić swoje sceniczne marzenia?

Spektakl wyreżyseruje Anna Szymczak a stroną scenograficzną i kostiumową zajmie się Lidia Kanclerz. Trzon teatralnego projektu będą budować profesjonalni artyści – Daniel Cebula-Orynicz oraz Wiola Malchar.

Zgłoszenia należy przesłać do 15 maja na adres: kontakt@maskania.pl. Można również zgłosić się telefonicznie pod numerem telefonu: 506 101 006 / 790 861 196. Potrzebne do zgłoszenia dane to: imię, nazwisko, wiek, nr telefonu adres kontaktowy lub adres e-mail

Przesłuchania do spektaklu odbędą się w 24 maja w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

Premiera odbędzie się w październiku 2021 roku na scenie MDK w Lublińcu.

Projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta w Lublińcu