Dajmy się porwać do świata pełnego filmowych melodii

9 maja o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbędzie się koncert muzyki filmowej ,,Kocham kino’’ w wykonaniu Kwintetu Śląskich Kameralistów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kwintet Śląskich Kameralistów powstał przed ponad dwudziestu laty jako kwartet smyczkowy, by po kilku latach powiększyć skład o kontrabas i tym samym rozszerzyć repertuar. Zespół nie ogranicza się tylko do muzyki klasycznej, ale chętnie czerpie z innych gatunków, czego dowodem są dwie pierwsze płyty: ,,Ba…Rockowo’’ oraz ,,Mecyje’’.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można największe klasyki polskiej muzyki filmowej. Publiczność przypomnieć sobie będzie mogła znakomite kompozycje m.in. Wojciecha Kilara, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Waldemara Kazaneckiego, czy Henryka Kuźniaka.  ,,Alternatywy 4’’, ,,Vabank’’, ,,Ziemia obiecana’’, ,,Pan Tadeusz’’ – te niezapomniane standardy z tych i wielu innych filmów oraz seriali wybrzmią w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne Śląskich Kameralistów, zadanie dofinansowano z budżetu Miasta Lubliniec.