„Boeing Boeing” – odrobina kultury w prezencie

„Boeing Boeing” - plakatPikantna farsa, która podbiła świat, już 16 lutego 2023 roku o godz. 19.00 pojawi się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. „Boeing Boeing”. Bilet na spektakl może stanowić wyjątkowy prezent pod choinkę.

Wielki przebój światowych scen teatralnych powraca w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Różnorodności. „Boeing Boeing” to gwarancja doskonałej zabawy.

Maks wiedzie bardzo skomplikowane życie miłosne. Jego trzy narzeczone: Janet, Jola i Johanna pracują dla różnych linii lotniczych z różnymi rozkładami lotów. Maks spotyka się z nimi wedle misternie przygotowanego grafiku. Z pomocą swojej pokojówki, Nadii, utrzymuje wszystkie trzy kobiety w błogiej nieświadomości istnienia pozostałych. Jednak przybycie starego przyjaciela z dzieciństwa i uruchomienie nowego, superszybkiego odrzutowca sprawia, że ​​starannie opracowane plany Maksa wprawiają go w komiczny chaos. Czy uda mu się wybrnąć z sytuacji? I jaką rolę odegra Nadia? Zobaczymy już wkrótce na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Sztuka „Boeing Boeing” wyszła spod pióra Marca Camolettiego. Zagrana została w ponad 55 krajach. Trafiła na West End i Broadway. Otrzymała statuetkę Tony Awards. W 1991 roku doczekała się 17 500 realizacji i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najczęściej wystawiana francuska sztuka”. Na polskiej scenie po raz pierwszy zagrana została w 1964 roku pod tytułem „Latające narzeczone”. Za sprawą nowego przekładu Bartosza Wierzbięty, autora  tłumaczeń „Shreka” czy hitu „Madagaskar”, po długoletniej przerwie powróciła na polskie sceny pod oryginalnym tytułem „Boeing Boeing”.

Na scenie Miejskiego Domu Kultury zobaczymy aktorów Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Nie zabraknie Sylwii Ogryzek, która rewelacyjnie odegrała rolę Nadii w reżyserowanej przez Tomasza Podsiadłego: „Pomocy domowej”.

„Boeing Boeing” to komedia omyłek pełna dowcipnych dialogów i komicznych zwrotów akcji.  Jeśli chcemy zafundować bliskim odrobinę zabawy i relaksu w kulturalnym wydaniu, to ten spektakl będzie idealnym prezentem pod choinkę.  Bilety w cenie 65  zł można nabyć na stronie www.bilety.mdk.lubliniec.pl oraz w kasie MDK od godz. 15.00.