„Bo świat nie jest czarno-biały…” // wernisaż wystawy

Zapraszamy na niezwykłą wystawę inspirowaną kolorami: „Bo świat nie jest czarno-biały…” Będziemy mogli zobaczyć piękne obrazy, które wyszły spod pędzla Barbary Będkowskiej.

Barbara Będkowska urodziła się w Lublińcu i tu też pracowała z zakładzie energetycznym. Obecnie jest szczęśliwą żoną, mamą i babcią. To artystyczna dusza lubiąca ogród, żagle i malarstwo. Kilka lat temu zaczęła swoją przygodę z malarstwem.

Artystka natchnienie czerpie natchnienie z przyrody. Na jej obrazach zobaczymy krajobrazy powstałe pod wpływem obserwacji pięknych zachodów słońca, unoszącej się mgły, który zapadł jej w serce podczas żeglugi po mazurskich wodach. Nie obca jej też jest abstrakcja i malarstwo emocjonalne. Oczywiście w jej twórczości nie brakuje obrazów inspirowanych miastem, w którym się urodziła i wychowała. Na wystawie będzie można obejrzeć dwa obrazy związane z Lublińcem: Bulwar Europejski w jesiennej odsłonie i Kanał Grunwaldzki okryty zimową szatą. W przerwach między malowaniem artystka zajmuje się ozdabianiem bombek, pisanek, a także rzeźbieniem w jajku.

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy 5 stycznia o godz. 17.00 w holu Miejskiego Domu Kultury.