„Alejchem Szalom” powraca na lubliniecki rynek!

„Alejchem Szalom” to wzruszający spektakl w reżyserii Agnieszki raj-Kubat, który opowiada losy rodziny żydowskiej i nawiązuje do życiorysu Edyty Stein. To właśnie do Lublińca przyjeżdżała mała Edytka odwiedzać swoich dziadków. Chwile te upamiętnia rzeźba autorstwa Stanisława Kilareckiego usytuowana na Rynku Miejskim. Tu znajduje się także Muzeum Edyty Stein oraz Sanktuarium pod jej wezwaniem. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę jej śmierci.

W spektaklu wezmą udział aktorzy Teatru po Pracy i Młodzieżowej Sceny Teatralnej MDK, a także zawodowi aktorzy: Krzysztof Korzeniowski i Agnieszka Raj-Kubat. Piękna, żydowska muzyka na żywo to kolejny atut tej sztuki. Usłyszycie ją w wykonaniu bandu w składzie: Magdalena Stemarowicz, Kamil Adamczyk, Marcin Kita i Marek Sklarczyk.

Zapraszamy 12 sierpnia o godz. 20.00 na Rynek Miejski w Lublińcu. A już 14 sierpnia spektakl zobaczymy również we Wrocławiu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.