MDK w programie Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne

Hip hip hurrraaa! Mamy to! Będziemy realizować projekt Dom Kultury+, który zakłada m.in. realizację pomysłów mieszkańców. Znaleźliśmy się wśród 50 instytucji kultury z całej Polski, które otrzymają konkretne wsparcie. A chętnych było aż… 232!

Celem programu DK+ jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych. W pierwszej fazie działań realizować będziemy badania, w których dowiemy się jakie potrzeby kulturalne mają mieszkańcy naszego miasta, a szczególnie – młodzież! Odbędzie się również konkurs na inicjatywy lokalne – spośród zgłoszeń wybierzemy kilka do zrealizowania w drugim etapie. 🙂 Już teraz zachęcamy do śledzenia informacji nt. projektu Lubliniec – kreatywna strona miasta realizowanego w ramach Domu Kultury +.