„Między domami” – ferie 2021 w MDK Lubliniec

W domach spędzamy ostatnio bardzo dużo czasu i wygląda na to, że również w nich spędzimy nadchodzące ferie. I chociaż budynki instytucji kultury nadal pozostają zamknięte – nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować ofertę „na wynos”. Zapraszamy na ferie „Między domami”! Oto szczegóły!

Co wiesz o domu?

To właśnie domy stały się punktem wyjścia do stworzenia planu na ferie 2021. Spędzając w przysłowiowych „czterech ścianach” dużo czasu możemy się im nieco lepiej przyjrzeć, poznać historię, a także… zostawić ślad dla przyszłości.

– Niestety nie możemy zaprosić dzieci do naszego domu – domu kultury, na zajęcia takie jak zwykle, jednak byłoby super, gdybyśmy te ferie mimo wszystko spędzili RAZEM – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor lublinieckiego MDK.

Jak będą wyglądać ferie 2021?

Dla uczestników ferii 2021 przygotowujemy zadania na każdy dzień. Informacje o tych zadaniach udostępniane będą na naszym Facebooku, stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz telefonicznie.

Przygotowane zadania związane są z historią domu, historią miasta, czasem wymagać będą pracy twórczej, a czasem – wyjścia z domu na poszukiwania czy odebrania kreatywnej paczki!  Każde zadanie będzie przybliżać Was do przygotowania najprawdziwszej, domowej KAPSUŁY CZASU. To zamknięte pudełko ze zbiorem rzeczy informujących o codzienności – kapsułę będzie można otworzyć dopiero za kilka, kilkanaście lat!

Dla tych, którzy będą wytrwali i zrealizują wszystkie zadania czeka nagroda.

Jak się zapisać?

Żeby przygotować odpowiednią ilość materiałów, prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału w feriach. Zapisy będą przyjmowane od 28 grudnia (poniedziałek) telefonicznie w godzinach 8.00-15.00 lub na stronie www.mdk.lubliniec.pl poprzez formularz zgłoszeniowy – opublikujemy go 28 grudnia. 🙂

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – nie trzeba mieć Internetu i Facebooka, wszystkie wskazówki dostępne będą też telefonicznie  – podkreśla dyrektor MDK.

Udział w feriach i wszelkie materiały dla uczestników są darmowe. Liczba miejsc ograniczona.