Kino „Karolinka” pod chmurką we wrześniu [repertuar]

Piątkowe seanse Kina „Karolinka” pod chmurką w lipcu i sierpniu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lublińca. W związku z tym również we wrześniu Miejski Dom Kultury zaprasza na seanse. Jakie filmy będzie można zobaczyć?

Wrześniowe seanse odbywać się będą również w piątki. Zmianie ulega jednak godzina rozpoczęcia seansu. Dni stają się coraz krótsze, coraz szybciej zapada zmrok, który jest niezbędny dla plenerowego kina. W związku z tym do Kina „Karolinka” pod chmurką MDK zaprasza  4, 11 i 18 września już o godzinie 20.00.

4 września lublinieccy widzowie będą mogli zobaczyć kryminał pt. „Na noże” z doskonałą rolą Daniela Craiga (znanego przede wszystkim z roli Jamesa Bonda).  Wciela się on w dociekliwego detektywa Benoita Blanca, który bada sprawę śmierci słynnego autora powieści kryminalnych. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich. Czy uda się znaleźć winnego?

11 września na ekranie Kina „Karolinka” pod chmurką kino wprost z Ameryki Południowej – film „Loveling”. Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Ile można poświęcić, by spełnić marzenia?

18 września – na ostatnim spotkaniu „pod chmurką” – widzowie będą mogli zobaczyć doceniany przez krytyków, nagradzany na festiwalach film „Kłamstewko”. Mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai. Chce od razu jechać, by pożegnać się z babcią, jej rodzina jednak postanawia zorganizować pożegnalne spotkanie w postaci… wesela. Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci. Czy tytułowe „kłamstewko” przejdzie niezauważone?

Kino „Karolinka” pod chmurką jest częścią Miejskiego Projektu Streetworkingowego – Lubliniec Miasto Dobrych Emocji, dlatego seanse poprzedzane są krótkimi filmami o charakterze profilaktycznym. Ich autorem jest Reżyser Życia, którego produkcje można zobaczyć również w Internecie.  Wstęp na seanse jest darmowy. W razie niepogody pokaz zostanie przeniesiony na inny dzień. Informacje o tym będą przekazane za pośrednictwem Facebooka i strony www Miejskiego Domu Kultury.