Fani górskich szlaków oraz ciekawych historii o dawnej Wiśle łączcie się!

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza 2 sierpnia 2024 o godzinie 17:00  na spotkanie z Agnieszką Mazur-Bajorek. Autorka książki ,,Wędrując ku Koronie’’ opowie o Koronie Gór Polski. O godzinie 19:00 w Galerii pod Glinianym Aniołem ,,O dawnej Wiśle, opowieści malownicze i ciekawe w treści’’ zaprezentuje nam Maria Dziuk. Będzie również możliwość zakupu książek autorek.

Agnieszka Mazur-Bajorek znana w mediach społecznościowych jako Ruda Kozica Górska jest autorką książki „Wędrując ku Koronie”. Posiada tytuł przewodnika beskidzkiego, jest  wielką pasjonatką górskich podróży. Podczas spotkania zabierze nas na górskie szlaki, zainspiruje i podpowie, gdzie warto wybrać się na wycieczkę.

Maria Dziuk to pisarka, poetka i społeczna animatorka kultury. W swoim dorobku ma m.in. takie książki jak: „Tęczowe klocki’’, „Ziemia kochanowicka w legendach i opowieściach” , „Opowieść małej Edytki Stein”, ,,(Nie)zwykłe opowieści o herbskiej ziemi”, „Barwne i ciekawe w treści o Lublińcu opowieści” i inne. Jest współautorką wielu almanachów i antologii poetyckich. Autorka ciekawych scenariuszy m.in. na Święto Kwitnącego Różanecznika w Pawełkach, także w gwarze śląskiej. Współpracuje z gazetami „Prawda i Krzyż” oraz „Ziemia Lubliniecka”. Autorka i organizatorka Bożonarodzeniowych Jasełek w Kościele św. Wawrzyńca  w Kochanowicach. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w tym lublinieckiej Gali Wolontariatu. Pisze także piosenki, bajki i wiersze dla dzieci.

Zapraszamy serdecznie w to piątkowe popołudnie do Miejskiego Domu Kultury!