,,Pouring, czyli obrazy wylewane’’ zapraszamy na wystawę!

Już 27 lipca 2023 roku o godzinie 17:00 w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbędzie się wernisaż wystawy prac Katarzyny Kędzi. Obrazy malowane techniką pouringu są ciekawe, barwne i… warte uwagi! Zapraszamy serdecznie!

Katarzyna Kędzia jest absolwentką Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach z tytułem technika plastyka oraz Uniwersytetu Humanisto-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, wydziału pedagogiczneg ze specjalizacją pedagogika opiekuńcza z resocjalizacją. Od najmłodszych lat podejmowała próby malowania obrazów. W szkole średniej poznała podstawy rysunku, rzeźby oraz malarstwa. Aby rozwijać swoje pasje i dzielić je z innymi, podjęła studia pedagogiczne.

Szukając inspiracji i tworząc kolejne prace Katarzyna poznała technikę jaką jest pouring. Z miejsca stała się ona jej konikiem i postanowiła rozwijać się w tym kierunku. Tajniki techniki zgłębiała sama obserwując żmudny proces prób mieszania farb, podłoży, czy sposobu wylewania mediów. Cierpliwość popłaciła i udało się uzyskać oczekiwany efekt. Tworząc stale odkrywa pouring i doskonali swoje umiejętności, nie unika prób eksperymentowania.

W obrębie zainteresowań Katarzyny Kędzi leżą również ołówek, farba akwarelowa, czy też prosty rapidograf. Chwilowe napływy weny utrwala w szkicownikach. Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!