Jarmark rękodzieła po raz ósmy w MDK

Wielkie święto lokalnych wytwórców powraca. Jak co roku na skwerze im. gen Wł. Sikorskiego pojawią się wystawcy w wyrobami rękodzielniczymi. W programie również warsztaty artystyczne, zabawy dla dzieci, koncerty oraz wernisaż wystawy wybitnego, polskiego artysty – Tomasza Lubaszki.

Już 4 września o godz. 14.00 skwer przed MDK wypełnią stragany z wyrobami handmade. Jarmark rękodzieła to już tradycja. Jak co roku będzie można zakupić różne artykuły dekoracyjne, obrazy, świece sojowe, lampiony, ręcznie robione mydełka, biżuterię, kwietniki z makramy, breloczki, ubranka dla dzieci i maskotki oraz wiele innych wyjątkowych produktów rękodzielniczych.

Jarmark to nie tylko stoiska i zakupy, ale także warsztaty, zabawa, koncerty i wernisaż. W tym roku swoje dzieła zaprezentuje znany, polski artysta, Tomasz Lubaszka – Lublińczanin z pochodzenia. Tu ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, a następnie odbył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Wielokrotnie nagradzany, słynie z niezwykłej wrażliwości i poczucia piękna. Wystawiał i prezentował swoje prace zarówno na wystawach zbiorowych, jak i indywidualnych, w kraju, jak i poza jego granicami. Wernisaż jego prac odbędzie się w holu MDK o godz. 17.00.

Dla najmłodszych od godz. 15.00 przygotowano zajęcia z Sarą Wojtulek, słynącą z świetnych pomysłów na doskonałą zabawę. W programie, m.in. malowanie twarzy, bańki XXL, gry i zabawy z chustą animacyjną. Również o godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty. Do wyboru będą aż trzy propozycje: „Aniołkowe magnesy” z Marzeną Grzyb, „Radosne doniczki” z Dorotą Kucharczyk oraz „Magiczne lampiony” z Ewą Chrobok. W tym roku na warsztaty nie obowiązują zapisy.  A już o godz. 15.30 rozpocznie się część muzyczna jarmarku. Na początek wystąpi zespół „Za młodzi na sen”, który w okresie wakacyjnym chętnie muzykował na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem. Następnie odbędzie się koncert „Wielkie serce – dobra wola” w wykonaniu artystów z Ukrainy w ramach podziękowania dla Polaków.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w jarmarku rękodzieła. To będzie wyjątkowa ósma edycja w roku jubileuszu 750-lecia Lublińca.

Program:

14.00-19.00 Stoiska z rękodziełem

15.00-18.00 Warszaty:

•  „Aniołkowe magnesy” / Marzen Grzyb
  •  „Radosne doniczki” / Dorota Kucharczyk
  •  „Magiczne lampiony” / Ewa Chrobok

15.00-18.00 Atrakcje i animacje dla dzieci / Sara Wojtulek

15.30 Koncert zespołu „Za młodzi na sen”

16.00 Koncert „Wielkie serce – dobra wola” w wykonaniu artystów z Ukrainy w ramach podziękowania dla Polaków.

17.00 Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki.