Japonia na wyciągnięcie ręki

Miejski Dom Kultury w Lublińcu z niecierpliwością czeka na Akemi Yasuhara. Wolontariuszkę z Japonii, która od września zamieszka w Lublińcu.

Akemi przez cały rok swojego pobytu w naszym mieście poprzez warsztaty i inne zajęcia kreatywne przybliży tradycję, kulturę i sztukę Kraju Kwitnącej Wiśni. To będzie niezwykła możliwość poznania bliżej Japonii, gdyż nie często zdarza się być świadkiem prezentacji kultury innego narodu. Dlatego od września zapraszamy do MDK Lubliniec. Więcej informacji już wkrótce.

„Pani Akemi Yasuhara będzie nie tylko uczyć podstaw języka japońskiego, ale także prowadzić warsztaty artystyczne. Dzięki niej poznamy bliżej kulturę Japonii. W naszym domu kultury gościliśmy już utalentowanych pianistów z Japonii, a także Japończyków, którzy prowadzili zajęcia z kaligrafii, ikebany, a nawet warsztaty kulinarne. Kultura Japonii jest na tyle ciekawa, że zapewne znajdą się chętni mieszkańcy naszego miasta, którzy będą chcieli ją lepiej poznać. Już dziś zapraszam na warsztaty”- Agata Woźniak- Rybka dyrektor MDK Lubliniec.