Wernisaż wystawy „Mechaniczne niebo” – fotorelacja

Ponad 10 tysięcy odsłon na facebooku wydarzenia – wernisażu wystawy „Mechaniczne niebo”, 30 zachwycających fotografii podniebnych maszyn, ponad 70 gości i jeden bohater – Tadeusz Popardowski.
W dniu 18 października 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu miał miejsce niezwykły wernisaż fotografii „łowcy samolotów” – mieszkańca Lublińca – Tadeusza Popardowskiego. Licznie zgromadzonych gości przywitała pani Agata Woźniak-Rybka Dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Swoją obecnością zaszczycił wydarzenie pan Gabriel Podbioł Przewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu oraz pan Zbigniew Seniów Wójt Gminy Koszęcin.
Na wejściu wszystkich przybywających witał młody mężczyzna w stroju lotnika.
Uczestnicy mieli okazję podziwiać zdjęcia z największych imprez lotniczych organizowanych w Polsce, Czechach, Anglii, Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Autor bierze udział w największych pokazach lotniczych w całej Europie. Niemniej, jak wspomniał podczas wernisażu, oprócz powietrznych show entuzjaści często informują się nawzajem na forach o niespodziewanym pojawieniu na danym lotnisku interesującego samolotu. Wówczas pan Tadeusz uzbrojony w aparat wyrusza na polowanie. Wszystko po to, by w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki.
Podczas wernisażu na głównego bohatera wydarzenia czekały nie lada niespodzianki. Miejski Dom Kultury w Lublińcu lubi spełniać marzenia, a jednym z pragnień autora jest sfotografowanie samolotu F-22 Raptor. Nieoczekiwanie w holu pojawił się tekturowy wymarzony samolot. Kolejnym miłym akcentem była krótka scenka z fragmentem wiersza Juliana Tuwima „W aeroplanie” i pojawieniem się młodego Tadka, co miało nawiązać do dziecięcych zainteresowań Pana Tadeusza, które przerodziły się w prawdziwą pasję.
Wystawę można poodziwiać w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu do 10 listopada 2017 r. Zapraszamy!