Spotkanie z poezją Sylwii Jaskóły – fotogaleria

22 marca 2018 roku w Galerii pod Glinianym Aniołem po raz kolejny mieliśmy okazję gościć miłośników słowa pisanego. Temat przewodni spotkania w ramach cyklu „Poezji z Teatrem po Pracy” brzmiał „Od A do Z a pomiędzy wiersz”.  O oprawę muzyczną wieczoru zadbali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu: Monika Dyla, Kamil Jaskulski, Szymon Rusek i Dawid Słowik.

Gościem specjalnym spotkania była przedstawicielka młodego pokolenia twórców- Sylwia Jaskóła, urodzona w Lublińcu, zamieszkała w Lisowicach. Magister germanistyki. Laureatka konkursów poetyckich. Otrzymała m.in.: wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (Katowice, 2012), III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnej „O Palmę” (Bestwina, 2013), III miejsce IX Mazowieckim Konkursie Literackim (Przasnysz, 2015), Nagrodę Grand Prix w III Powiatowym  Konkursie Jednego Wiersza  Być dobrym jak chleb (Pawonków 2017).

Dlaczego pisze wiersze? Bo tak to już (chyba) musi być! A pod fragmentem wiersza Zygmunta Krasińskiego Bóg mi odmówił tej anielskiej miary… podpisuje się dwiema rękami!

Bóg mi odmówił tej anielskiej miary,

Bez której ludziom nie zda się poeta;

Gdybym ją posiadł, świat ubrałbym w czary…

A że jej nie mam, jestem wierszokleta
To nie pierwsze spotkanie z poezją Sylwii Jaskóły w naszym domu kultury. Jej wiersz znalazł się bowiem na programie spektaklu „Szyjemy kulturalnie” wystawionego z okazji 50- lecia Miejskiego Domu Kultury.