marzec, 2023

01marzec17:0015kwiecień(kwiecień 15)20:00Wystawa Fotografii Moniki Kuboś

Szczegóły wydarzenia

Aparat fotograficzny służył Monice do zapamiętywania ludzi i emocji od czasu, kiedy była nastolatką. Z upływem czasu fotografia stała się dla niej wewnętrznym okiem, które pozwala mocniej odczuwać i lepiej rozumieć otaczający świat. Często posługuje się autoportretem, ponieważ jak twierdzi, kierowanie aparatu w swoją stronę, pozwala jej być bliżej siebie…

Monika Kuboś, urodzona w Bytomiu, jednak od zawsze mieszkanka zielonego zakątka Śląska – Lublińca. Od 26.02.2021r. członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Autorka wystaw zbiorowych i indywidualnych. W styczniu 2022r. otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury. O wykonanych przez artystkę zdjęciach znaleźć można wiele pozytywnych opinii. Oto jedna z nich autorstwa Kamila Myszkowskiego:

„Monika w swojej twórczości najczęściej patrzy ‚do wewnątrz‘, poddaje się autoanalizie, której wynikiem są wizualne refleksje. Jej fotografie balansują na granicy jawy i snu – widzimy świat, który wydaje się znany i bliski, jednak charakter prac Moniki zdecydowanie odsuwa nas od realności w kierunku ulotnych myśli i sennych wizji. Artystka wykorzystuje fotografię do zilustrowania i przepracowania własnych przeżyć i emocji. Stosuje przy tym zabieg metafory, dzięki czemu jej prace przyciągają uwagę, zmuszają do kontemplacji i głębokiego przemyślenia wynikających z nich treści. Fotografka wykonuje oszczędne w formie kadry, jednocześnie zawierając z nich esencję i dobitny przekaz – gdyby można było określić płeć fotografii, to chciałoby się wręcz powiedzieć, że jej prace są delikatne i kobiece. Jednak delikatność, jest tu tylko pozorna, gdyż Monika w swojej twórczości dotyka często tematów trudnych i osobistych.”

Marzec 1 (środa) 17:00 - Kwiecień 15 (Sobota) 20:00