marzec, 2023

22marzec18:0022kwiecień18:00Wystawa Fotografii Emilii Onysek

Szczegóły wydarzenia

Emilia Onysek to uczennica pierwszej klasy liceum. Fotografia w jej życiu jest obecna już od jakiegoś czasu. Jak sama mówi, jest to jej pasja. Robienie zdjęć sprawia artystce ogromną przyjemność. Rozpoczynając swoją przygodę z fotografią, wykonywała zdjęcia za pomocą telefonu. Od poprzedniego roku otrzymała wymarzony aparat fotograficzny. Zmiana ta spowodowała, że Emilia musiała nauczyć się sporo nowego, ale była to także szansa na odkrycie nowych możliwości.

Wakacyjny czas był dla Emilii bardzo intensywny, spędziła dwa tygodnie fotografując na wsi Zborowskie. Emilia w swoich pracach stosowała ujęcia mikro i makro. Często wykonanie zdjęć wymagało dużej cierpliwości oraz zaangażowania. Wystawa dotyczy fotografii przyrodniczych stąd wynikały trudności w uchwyceniu pewnych momentów. Nierzadko Emilia musiała wspomagać się konstrukcjami pomocniczymi, żeby uchwycić dobrze daną sytuację. Efekty pracy artystki są jednak naprawdę interesujące. Widać w nich ogromną wrażliwość Emilii na otaczający ją świat. Często w pędzie codziennego życia nie dostrzegamy tego jak bardzo obcowanie z naturą jest dla człowieka kojące. Takie fotografie powodują, że można na chwilę zatrzymać się i zauważyć, że przyroda także pełna jest niespodzianek i momentów, które warto uwiecznić. I taka właśnie jest wystawa ,,Bliżej czy dalej, przyroda w sercu zostaje”.

Zapraszamy 22 marca 2023 roku na godzinę 18:00 do Galerii pod Glinianym Aniołem na wernisaż wystawy Emilii Onysek.

Wystawa potrwa od dnia 22 marca do 22 kwietnia 2023r.

Marzec 22 (środa) 18:00 - Kwiecień 22 (Sobota) 18:00