czerwiec, 2023

16czerwiec(czerwiec 16)17:0018(czerwiec 18)19:00Urodziny MDK Lubliniec

Szczegóły wydarzenia

Miejski Dom Kultury w Lublińcu z radością zaprasza wszystkich mieszkańców na swoje 60-te urodziny. Wydarzenia z tym związane odbywać się będą w weekend 16-18 czerwca 2023 roku.

16 czerwca będzie dniem z atrakcjami skierowanymi  dla osób młodych. W programie artystycznym wystąpi lubliniecka młodzież. Imprezę rozkręcać będzie Dj Viplay. Na zakończenie koncert zespołów ,,We just do’’ oraz ,,Goria’’.

17 czerwca odbędzie się uroczysty Jubileusz  75-lecia  Zespołu Pieśni i Tańca ,,Halka’’. Będzie to wyjątkowe święto zespołu, który od początku 2023 roku działa jako sekcja kulturalna MDK Lubliniec. Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” to połączenie najbardziej znanych utworów i tańców z 75 letniego dorobku Zespołu. Nie zabraknie suity śląskiej, przyśpiewek żywieckich, tańców rzeszowskich oraz cieszyńskich w wykonaniu chóru, grupy oldboyów oraz grupy młodzieżowej. Miła niespodzianką dla widzów powinien być udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 i Miejskiego Przedszkola nr 7 z Lublińca, zaprezentują oni tańce Beskidu Śląskiego. Do wspólnego świętowania zaproszono Agnieszkę Raj-Kubat reżysera Teatru Po Pracy wraz z aktorami. Nad częścią muzyczną czuwał Michał Kościelny oraz Karolina Wieczorek. Za przygotowanie taneczne, koncepcję i scenariusz odpowiedzialny jest instruktor ,,Halki’’ Krystian Olszowski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

18 czerwca zapraszamy na skwer przed MDK Lubliniec, aby zobaczyć piękne przedmioty i zrobić zakupy na Jarmarku Rękodzieła. Podczas wydarzenia przewidziane są warsztaty oraz gry i zabawy.  Zaprezentują się również młodzi artyści MDKu w specjalnie przygotowanym programie. Zabierzcie swoich bliskich i spędźmy ten czas we wspólnym gronie! Zapraszamy na urodzinowy weekend! Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!

Zobacz więcej

Czas

16 (Piątek) 17:00 - 18 (Niedziela) 19:00

Dodaj komentarz

X
Skip to content