czerwiec, 2021

21czerwiecCały dzień31lipiecŚwięto Młodej Sztuki 2021 // SZTUKA LATANIA

Szczegóły wydarzenia

Od 21 czerwca na skwerze przed Miejskim Domem Kultury i w naszym holu będziecie mogli oglądać prace artystów działających w sekcjach. Święto Młodej Sztuki to doroczna wystawa podsumowująca rok twórczych zmagań i rozwijania talentu. Jakie jest tegoroczne hasło wydarzenia?

Dzieci i młodzież z sekcji plastycznych, malarstwa emocjonalnego, rękodzieła, ceramiki, animacji poklatkowej nadają ostatnie szlify swoim pracom. W tym roku przewodnim hasłem Święta Młodej Sztuki jest „SZTUKA LATANIA”.

W poprzednich latach młodzi artyści próbowali nadać artystyczną interpretację m.in. dla hasła „Razem nie nudzi MISIE” czy dla słowa „DOM”. Tym razem widzowie mogą liczyć na „podniebną” podróż w klimacie mistrzów takich jak van Gogh, Klimt, Picasso czy Malczewski. „Sztuka latania” będzie też pełna skrzydlatych stworzeń, które będą zapraszały do spojrzenia w górę, puszczenia wodzy fantazji, poszukiwania kolorów i kształtów na niebie.

Artyści z sekcji przygotowują wystawę pod okiem instruktorek – Marzeny Zając i Doroty Swat. Wystawa zorganizowana na Święto Młodej Sztuki będzie towarzyszyła nam przez całe wakacje – niemniej nie należy zwlekać z jej oglądaniem, warto dać się porwać wyobraźni!

Start wystawy: 21 czerwca 2021r.

Czerwiec 21 (Poniedziałek) - Lipiec 31 (Sobota)