listopad, 2021

17listopad19:0020:30Spektakl "Pięta Achillesa" // Teatr po PracyTeatr

Szczegóły wydarzenia

Długo oczekiwany spektakl Teatru po Pracy „Pięta Achillesa” 17 i 18 listopada o 19.00!

Przysłowiową piętę achillesową ma każdy z nas – również główny bohater spektaklu – (notabene) Achilles! Wiele już w życiu przeżył, wiele doświadczył. I jemu czasem doskwiera ów słaby punkt!  Historia głównego bohatera staje się przyczynkiem do rozważań w ogóle o naszych piętach achillesowych. Jedni się odchudzają i odchudzić nie mogą…  Inni palą – dla towarzystwa, ze stresu, z przyzwyczajenia – bo to od nich silniejsze… Jeszcze inni trunków nie tylko nie odmawiają, ale i nie wylewają za kołnierz…

Spektakl „Pięta Achillesa”  w wykonaniu Teatru po Pracy to ważne tematy podane w lekkiej formie, okraszone piosenkami i scenami wywołującymi salwy śmiechu. To gwarancja dobrej zabawy i powód do niejednej refleksji o życiu.

Oprócz oglądania gry aktorskiej, usłyszymy też wykonania utworów z repertuaru m.in. Domowych Melodii i Freli. Agnieszka Raj-Kubat po raz kolejny z różnorodnych elementów przygotowała  scenariusz i wyreżyserowała sztukę.

Aktorom Teatru po Pracy na scenie towarzyszyć będzie band „Napięcie” w składzie Marcin Kita, Marcin Kopyciok, Wojciech Kryś, Jakub Osuchowski, Marek Sklarczyk, Magdalena Stemarowicz. Za ruch sceniczny odpowiada Szymon Michlewicz-Sowa, a za przygotowanie wokalne aktorów: Katarzyna Suchara i Karolina Wieczorek. Producentem spektaklu jest oczywiście Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Występują: Aneta Barteczko, Andrzej Budny, Aleksandra Całkowska, Danuta Chromiak, Paweł Chrost, Ewa Duda, Dariusz Dyla, Izabella Dziuk-Jaskulska, Tomasz Hadzik, Marzena Halama, Anna Kampa, Marta Kmieć, Henryk Koczuła, Artur Koralewicz, Weronika Król-Ferdynus, Karol Kukowka, Krystyna Matysek, Eliza Młynarska, Martyna Młynarska-Modlińska, Iwona Nowogrodzka, Ewelina Pietrzak, Liliana Potempa, Andrzej Szatan, Jadwiga Walocha, Daria Wańczyk, Czesława Włuka

„Pięta Achillesa” 17 i 18 listopada o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

(środa) 19:00 - 20:30