październik, 2023

19październik18:0020:00,,Nic dwa razy się nie zdarza” // widowisko słowno – muzyczne

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie jakim będzie realizacja projektu ,,Nic dwa razy się nie zdarza’’. Widowisko słowno-muzyczne będzie inspirowane życiem i poezją Wisławy Szymborskiej. Jego realizacja możliwa jest dzięki pozyskanemu przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023. Odbędzie się ono 19 października 2023 roku o godzinie 18:00 w sali widowiskowej.

Spektakl ten będzie wyjątkowy jak sama noblistka. W 2023 roku obchodzimy 100 rocznicę jej urodzin.  A czy wiedzieliście o tym, że Wisława Szymborska była fanką boksu i Andrzeja Gołoty? Że jej ulubionym przysmakiem były chrupiące kurczaczki KFC? Jedno jest pewne ten wieczór nie będzie nudny! Niecodzienna i skłaniająca do refleksji poezja będzie przeplatać się z ciekawostkami z życia nietuzinkowej, ale bardzo sympatycznej damy.

Na scenie zobaczymy dzieci i młodzież z grup artystycznych MDK Lubliniec oraz aktorów Teatru Po Pracy. Barwna scenografia podkreśli zamiłowanie poetki do nietypowych drobiazgów. Podczas tego wieczoru ruszymy w sentymentalną podróż, w której odkryjemy postać Wisławy Szymborskiej w jej codzienności.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023. Zapraszamy serdecznie!

Zobacz więcej

Czas

(Czwartek) 18:00 - 20:00

Dodaj komentarz

X
Skip to content