grudzień, 2022

11grudzień16:0017:30Koncert „Cicha Noc”

Szczegóły wydarzenia

11 grudnia 2022 o godzinie 16.00 zapraszamy na koncert „Cicha Noc”. Muzyka związana z Bożym Narodzeniem to nie tylko kolędy. Kompozytorzy zainspirowani atmosferą świąt Bożego Narodzenia wykorzystywali motywy kolędowe do tworzenia utworów niezwiązanych bezpośrednio z Bożym Narodzeniem (np. „Scherzo h-moll” Chopina) lub inspirowali się bożonarodzeniowymi legendami („Jaś i Małgosia” Humperdincka). Program koncertu nie będzie ograniczał się do tego typu kompozycji, nie zabraknie polskich i niemieckich kolęd oraz piosenek bożonarodzeniowych.

Ideą wydarzenia jest zaprezentowanie publiczności nie tylko światowego repertuaru świątecznego z naciskiem na utwory polskie i niemieckie, ale także przybliżenie Polakom tradycji niemieckiej, a Niemcom polskiej. Tytułowa „Cicha noc” i piękna historia związana z tą kolędą (wydarzenia z grudnia 1914 roku) będą motywem przewodnim koncertu.

W koncercie weźmie udział troje muzyków:

  • Jerzy Owczarz (PL) – fortepian,
  • Anna Kopytko (PL) – mezzosopran,
  • Marlene Walter (DE) – sopran.

W programie utwory Chopina, Brahmsa, Schuberta, Nowowiejskiego, Saint-Saensa i Humperdincka.

Koncert odbywa się w ramach projektu „Rok Edyty Stein 2022”. Projekt realizowany jest przez Centrum Historii Zajezdnia i Dolnośląskie Salony Muzyczne we współpracy z Towarzystwem im. Edyty Stein i Hillersche Villa gGmbH w Zittau. Projekt dofinansowano ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wstęp wolny

Zobacz więcej

Czas

(Niedziela) 16:00 - 17:30

Dodaj komentarz

X
Skip to content