listopad, 2023

23listopad18:0020:34Klimakterium 2 czyli menopauzy szał // spektakl

Szczegóły wydarzenia

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się!

Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.

Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!

Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium…i już” w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia” i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium…i już!”, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Zapraszamy na spektakl w dniu 23.11.2023 o godzinie 18:00. Cena biletu 105 zł, możecie kupić je na stronie lub w kasie MDK Lubliniec od godziny 15:00.

Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska

Choreografia: Jakub Lewandowski

Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki

Scenografia, kostiumy: Andrzej Lewczuk

Przygotowanie muzyczne: Aldona Krasucka

Produkcja: Tomasz Heller

Obsada (występują zamiennie):

Pamela: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Dorota Nowakowska

Malina: Ewa Cichocka, Joanna Jeżewska, Katarzyna Kozak, Renata Zarębska

Zosia: Elżbieta Okupska, Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha

Angela: Małgorzata Gadecka, Ewa Złotkowska, Dorota Wierzbicka- Matarrelli

Zobacz więcej

Czas

(Czwartek) 18:00 - 20:34

Dodaj komentarz

X
Skip to content