czerwiec, 2023

17czerwiec15:0017:00Jubileusz 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca ,,Halka”

Szczegóły wydarzenia

17 czerwca 2023 roku o godzinie 15:00 rozpocznie się uroczysty Jubileusz  75-lecia  Zespołu Pieśni i Tańca ,,Halka’’. Będzie to wyjątkowe święto zespołu, który od początku 2023 roku działa jako sekcja kulturalna MDK Lubliniec.

Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” to połączenie najbardziej znanych utworów i tańców z 75 letniego dorobku Zespołu. Nie zabraknie suity śląskiej, przyśpiewek żywieckich, tańców rzeszowskich oraz cieszyńskich w wykonaniu chóru, grupy oldboyów oraz grupy młodzieżowej. Miła niespodzianką dla widzów powinien być udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 i Miejskiego Przedszkola nr 7 z Lublińca, zaprezentują oni tańce Beskidu Śląskiego. Do wspólnego świętowania zaproszono Agnieszkę Raj-Kubat reżysera Teatru Po Pracy wraz z aktorami. Nad częścią muzyczną czuwał Michał Kościelny oraz Karolina Wieczorek. Za przygotowanie taneczne, koncepcję i scenariusz odpowiedzialny jest instruktor ,,Halki’’ Krystian Olszowski.

Organizację jubileuszu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

Zobacz więcej

Czas

(Sobota) 15:00 - 17:00

Dodaj komentarz

X
Skip to content