wrzesień, 2021

05wrzesień14:0020:00Jarmark Rękodzieła 2021

Zapraszamy na coroczne święto rzemieślników i wielbicieli rękodzieła! 🙂

5 września od godziny 14.00 do godziny 19.00 na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu czekać będą wystawcy z oryginalnymi wyrobami. Zachęcamy do zakupów!

Oczywiście będzie również okazja, by samemu spróbować swoich sił na bezpłatnych rękodzielniczych warsztatach. W tym roku jest ich całkiem sporo!

15.00 – 18.00 –  warsztaty „Obrazki z decuopage” poprowadzi Marzena Grzyb
UWAGA! Obowiązują zapisy 🙂 I grupa startuje o godz.15.00,  II grupa startuje o godz.17.00 //  zapisy na warsztaty od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem,

15.00 – 18.00 – warsztaty „Jesienne wianki” poprowadzi Anna Szwedzińska

15.00 – 18.00 – warsztaty „Makramowe bransoletki” poprowadzi Marta Łach
warsztaty ogólnodostępne – nie trzeba się zapisywać 🙂

15.00 – 18.00 – warsztaty „Pożegnanie lata z bibułą” Urszula Kempa
warsztaty ogólnodostępne – nie trzeba się zapisywać 🙂

To nie wszystko! Od 16.00 do 18.00 na dzieciaki czekać będzie animatorka – Sara Wojtulek. Dobrze wiemy, że najmłodsi uwielbiają animacje prowadzone przez panią Sarę! 🙂

W trakcie Jarmarku – dokładnie o godzinie 17.00 – odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Martyny Abu Louz  pt. „THE FLASHBACK”. To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa. Oprócz malarstwa, wśród swoich pasji wymienia fotografię, filmowanie i montaż. Wśród artystów – inspiracji, Martyna Abu Louz wymienia: Williama Turnera, Zdzisława Beksińskiego, Fridę Kahlo, Jamesa McNeill Whistlera.

Od 17.30 towarzyszyć nam będzie duet muzyczny Kijas&Wojsyk. Martę możecie znać z naszej Miejskiej Orkiestry Dętej! Wiktor to pianista i aranżer, który doskonale akompaniuje artystce. Muzycy umilą nam ostatnie chwile Jarmarku koncertem pełnym przebojów w bardzo ciekawych aranżacjach.

Spotkajmy się 5 września na Jarmarku Rękodzieła!

(Niedziela) 14:00 - 20:00