kwiecień, 2021

20kwiecieńCały dzień22czerwiecFolkowe inspiracje - przygotowania do wystawy

Szczegóły wydarzenia

Pod hasłem „Folkowe inspiracje” realizujemy projekt z seniorami! W warsztatowej pracy w domowym zaciszu i w murach MDK przygotują różnego rodzaju artefakty, które w lipcu będą mogli zobaczyć wszyscy – na wyjątkowej wystawie.

Przed seniorami w najbliższych tygodniach kilka wyzwań artystycznych. Tworzenie w glinie, mozaikowe zdobienia, zmienianie oblicza zwykłego wieszaka, plecenie wianków czy przygotowanie ludowego – zupełnie niestrasznego – pająka. Wszystkie działania ułożone są w konkretny plan pracy, który pozwoli przygotować wystawę na początek lipca.

• 20 kwietnia: gliniany kogucik
  • 27 kwietnia: wieszak pełen kolorów
  • 18 maja: mozaikowe doniczki
  • 25 maja: szkliwienie kogucików
  • 8 czerwca: kwietne wianki
  • 22 czerwca: ludowe, kolorowe pająki

Można się jeszcze zgłosić do twórczego działania!

Udział w projekcie mogą wziąć osoby, które ukończyły 60 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc czym prędzej zgłosić się do Galerii pod Glinianym Aniołem pod numerem telefonu: 34 351 06 88. Co ważne – nie trzeba brać udziału w każdym działaniu artystycznym – można zapisać się na jedno, wybrane, które jest najbliższe twórczemu sercu seniora.

Udział w projekcie jest DARMOWY – zapewniamy wszelkie materiały. Decydując się na wspólną pracę trzeba przestrzegać wyznaczonych w planie terminów. Można się z nimi zapoznać poniżej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się  4 lipca 2021 roku. O szczegółach tego wydarzenia więcej informacji pojawi się w czerwcu.

Kwiecień 20 (Wtorek) - Czerwiec 22 (Wtorek)